![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4217579
*
nr 421 7579
Gouache
F.W.son Berg, 23x32
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/8 14:05:41
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache son berg täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:12
*
Gouache
nr 421 7579
Gouache
F.W.son Berg, 23x32
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/8 14:05:41 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache son berg täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:12